Támogatását fejezte ki az MHT

Magyar Hidrológiai Társaság
Vizes élőhely-védelmi szakosztálya

A Szegedi Klebelsberg-telepi Polgári Kör és Egyesület kezdeményezésével, a Magyar Hidrológiai Társaság Vizes-élőhely-védelmi szakosztálya teljes mértékben egyetért, és minden tekintetben támogatja azt. Az Egyesület céljai maximálisan megegyeznek a Vizes élőhely – védelmi szakosztály céljaival. Mi is messzemenőkig támogatjuk a Gyálai Holt-Tisza Pilot tervét és az azt követő teljes holtmeder rehabilitációját, mely megítélésünk szerint szakmailag kifogástalan kivitelezés lesz. A magyarországi vizes élőhelyekkel kapcsolatosan ehhez hasonló, ilyen mértékben feltárt szennyezések, és az ezt követő Pilot program és teljes rehabilitáció mintaértékűnek tekintjük és reményeink szerint követendő példa lesz. Mert tudjuk és hirdetjük, hogy amilyen a vizes-élőhelyeink állapota olyan a Társadalom Természethez való viszonya.

Dr. Szalma Elemér PhD
Vizes élőhely-védelmi szakosztály Elnöke