Költészet Napja a Rendező téren

• kolteszet_napja44
  • kolteszet_napja45
  • kolteszet_napja46

„Költészet a köztéren! Szavalnál hangosan?! Kedvenc versed fejedben, kedvenc versed kezedben!” mottóval közösen szervezett a Magyar Költészet Napjára, József Attila születésnapjának évfordulójára villámcsődület jellegű rendezvényt a Szeged Klebelsberg-telepi Polgári Kör Egyesület és a Somogyi Könyvtár Klebelsberg-telepi fiókkönyvtára. A rendezvényt az Egyesület részéről Gáspár Ferencné, a Könyvtár részéről Ferenczi Zita könyvtáros nyitotta meg, ráhangolódásként József Attila életének fontosabb állomásairól hallgathatott meg a közönség néhány gondolatot. A három óra hosszás versünnepen a kihívásra vállalkozók – kicsik és nagyok – „kedvenc versüket fejükből, kedvenc versüket kezükből” szavalták. A verscsokrok változatosak voltak, magyar költőink klasszikusait és kevésbé ismert költeményeit is tartalmazták. Igazi meglepetésként Klebelsberg-telepi kötődésű költők versei is elhangoztak, így például Szekeresné Hambek Judit költőnőé is, aki nagy örömünkre maga is jelen volt az ünnepen és színpadra állt. Nagy sikerrel szerepeltek a telepi óvodások is és a Harangláb Nyugdíjas Klub tagjai is. Köszönjük az egyéni verselőknek is, hogy megajándékoztak Bennünket sokszínű – költőink fohászait, érzelmeit, játékos kedvét megelevenítő, változatos előadásmódban színpadra állított verseivel.
’Versekben keresve- játék a régi szavakkal’ címmel Ferenczi Zita könyvtárosunk által összeállított könyvtári totót is lehetett kitölteni, felnőtteknek és gyermekeknek egyaránt. A három-három nyertes egy-egy könyvcsomaggal lett gazdagabb, valamint a résztvevők mindegyike a Somogyi Könyvtár különleges képeslapját kapta ajándékba. További programként egy kicsit „landartoztunk”, azaz tájművészkedtünk is a kissebbekkel. Az alkotások megtekinthetőek a Harangláb melletti zöld területeken. Aki megszomjazott, friss citromos teával frissíthette fel magát.
Köszönjük a résztvevőknek és szervezőknek ezt a versekben és értékekben gazdag délutánt, mellyel méltóképpen ünnepeltük meg közösen a Költészet napját Klebelsberg-telepen!