Kitakarítják és rehabilitálják a Holt-Tiszát

Szép karácsonyi ajándékot kapott Klebelsberg-telep lakossága ! Ma sajtótájékoztatón B. Nagy László országgyűlési képviselő bejelentette a Holt-Tisza rehabilitációjáról megszületett a pozitív döntés ! Most már az ATIVIZIG-en a sor ! A Szeged Klebelsberg-telepi Polgári Kör Egyesület 1999-es magalakulása óta folyamatosan küzdött a Holt-Tisza rendbetételéért, amely az 1960-ban kezdődő szennyezések következtében megkeserítette a telepi lakosok életét. Lakossági és szakmai fórumokat,demonstrációt, aláírásgyűjtéseket szerveztünk, kérelmeket nyújtottunk be különböző hatóságoknak – mindez hozzájárult a folyamat előre viteléhez és sikeréhez.
A közösségi ház mellett az egyesület másik fő célja is beteljesedni látszik, ezúttal is a kitartó, rendíthetetlen törekvés és a lehetőségek megragadása hozta el az eredményt! Merítsünk ebből erőt a további munkánkban! Köszönet mindenkinek, aki egy kicsit is segített, hogy környezetünk szebb és élhetőbb legyen és pár év múlva szabadidőpark lehet a bűzös telep helyett !

További információkról az alábbi linkeken tájékozódhatnak:

http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/kitakaritjak_es_rehabilitaljak_a_holt-tiszat/2500431/

http://szegedma.hu/hir/szeged/2016/12/akar-jovore-megkezdodhet-a-gyalareti-holt-tisza-rehabilitacioja.html