„Ecsettel a békéért”

2018. március 1-én 17 órakor „Ecsettel a békéért” címmel, Szegeden elsőként Klebelsberg-telepen mutatkozott be a Krajczáros Alapítvány utazó tárlata. A megnyitón mintegy 30-32 fő jelent meg s tette tiszteletét a hősök emléke előtt. A kiállítás, melynek képeit hazai és külföldi festők pro bono készítették, az első világháború végének centenáriumára emlékezik. A kiállítás muzsikával indult, a Dél-alföldi Harmonikabarátok képviseletében Antal János énekes és Bakos József harmónikás repített vissza bennünket a háború idejére. A Krajczáros Alapítvány kurátora, Németh István folytatta a megnyitót érdekes előadásával, amelyben megismerhettük az Alapítvány tevékenységét, sőt, a festmények háttértörténetéről is részletes tájékoztatást kaphattunk. Tóth István történész a háború szegedi vonatkozásairól tartott előadása, – amely a témában jobban tájékozottaknak is nyújthatott újdonságokat – igen tartalmas és alapos volt. A megnyitó zárásaként újabb nóták hangzottak el, sőt, a nagy sikerre való tekintettel egy operett dala is felzendült, s a látogatók együtt énekeltek a zenészekkel. A megnyitót a jelenlévők igen elismerően illették a képek alapos szemügyre vétele közben.
Köszönjük a csodás élményt az előadóknak, a fellépőknek, a szervezőknek és a megjelenteknek is, reméljük sokat látogatják majd a kiállítást.