XVII. Klebelsberg-telepi Majális

 • majalis2985
 • majalis3004
 • majalis4572
 • majalis4612
 • majalis4628
 • majalis4636
 • majalis4642
 • majalis4645
 • majalis4649
 • majalis4664
 • majalis4666
 • majalis6358
 • majalis6415
 • majalis6418
 • majalis6422
 • majalis6425
 • majalis6443
 • majalis6456
 • majalis6460
 • majalis6493
 • majalis6508
 • majalis6517
 • majalis6521
 • majalis6584
 • majalis65600

Fantasztikus hangulatban telt a XVII. Klebelsberg-telepi Majális. Az Összefogás Háza gyönyörű parkos területén közel 500 érdeklődő, fellépő, főző, szervező gyűlt össze.
A főzőverseny kora reggeltől tárcsa, rács és bogrács kategóriákban zajlott. Kormányos Károly és Tánczos Sándor fakanala nyomán „Keszei uram lakomája” is várta a látogatókat a Reneszánsz udvarban.
A színes és változatos majálisi programok között mindenki megtalálhatta a számára tetszőt. A színpadi programok során a Klebelsberg-telepi óvoda Maci csoportja és a Napraforgó Néptáncsoport előadását csodálhattuk meg. Nem volt hiány sportprogramokban sem: reggeli mozgatót Borsos Andrea fitnesz edző tartott és fellépett a Hattyasi Thai box csapat is. Kiváló énekes szerenádot hallhattunk a Harangláb Nyugdíjasklub tagjaitól, a jól eső ebédhez a desszert a Parlando Énekegyüttes nagy sikerű produkciója volt.
A délután folyamán szilágysági néptáncokat mutatott be a Hattyasi Joc Néptánccsoport, valamint musicalek hangzottak fel az Azték Színház csapatának előadásában. A gyermekeket óriásbuborék fújó programmal, arcfestéssel, ugrálóvárral, trambulinnal, forgóval és pónilovaglással vártuk. A faházban kézműves foglalkozás keretében Anyák napi díszeket lehetett készíteni, valamint róni is megtanulhattunk a Szegedi Rovásíró Kör rovásfoglalkozásán.
A délután igazi kihívása a sörivó verseny volt, ahol sokan próbára is tették magukat. Az este a jókedvű utcabálozásé volt. A talpalávalót a Garázs Retro Band szolgáltatta, a táncos mulatság dj Gregusék és dj Puki zenei rezidensekkel folytatódott.
Nagy öröm, hogy együtt töltötte Klebelsberg-telep lakossága ezt a napot!
Köszönjük a fellépőknek, szervezőknek és segítőknek a nagyszerű programot!

Főzőverseny győztesei:
Tárcsa kategória: ‘Taki’ Takács Péter
Rács kategória: Kis-Hau csapat
Bogrács kategória: Pa-Ku-Szi csapat, Paragi István

Sörivó verseny győztese: Árendás Mihály