Újévi Ajándékkoncert

A 2018-as év muzsikával kezdődött Klebelsberg-telepen. Január 4-én 18 órakor az SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnázium tanulói adtak ajándékkoncertet. A hangversenyen gitárra, hegedűre írt darabok csendültek fel, valamint egy népi énekes diák is bemutatta tudását. Az iskola egyik tanára, Újváriné Illés Mária rövid zenetörténeti háttérrel és érdekességekkel együtt ismertette az elhangzó műveket. A már tavaly is megrendezett újévi ajándékkoncert talán hagyománnyá formálódni látszik, hiszen idén is igen sok érdeklődő jelent meg, s már kérdezősködtek a jövő évi folytatásról. A körülbelül 40-45 néző vastapssal jutalmazta a tehetséges fiatalokat, de természetesen üdítővel, egy kis süteménnyel és szendvicsekkel is kedveskedtünk nekik. Köszönet a szervezésért Újvári Editnek és az iskola igazgatójának, Újvári Istvánnak. Reméljük továbbra is megrendezésre kerülnek ezek a koncertek, s valóban hagyománnyá formálódik az újév muzsikával való köszöntése.

DSCF0404 DSCF0413 DSCF0417 DSCF0421 DSCF0423 DSCF0427 DSCF0439 DSCF0443 DSCF0451