Szüreti Mulatság a telepen 2021

Verőfényes októberi délután gyűltek össze az Összefogás Háza udvarán a „borbarát” telepiek. Beköszöntőként Somogyi László előadásában Gárdonyi Géza vidám verse hangzott el. Ezután Nacsa József borlovag és Vastag Sándor a Koch pincészet borászának bemutatkozása következett. Helybeli borászok közül Katona Lajos többféle borválasztékkal, Szabó Zsolt és Kadnár Emil finom meggybor-különlegességgel várta a kóstolókat. A délután közepén a Harangláb Nyugdíjas Klub táncos lábú hölgyei Kispéter Julika vezetésével nagysikerű Délalföldi karikázót mutattak be, majd Rózsa Lászlóné Cuncika, telepünk egyik „korelnöke” elszavalta Vörösmarty Mihály Fóti dal c. versét. Végül egy fergeteges néptáncprodukciónak örülhettünk Kispéter Julika és fia Márton előadásában. Ezután „A nagymama legfinomabb pogácsája” verseny eredményhirdetése következett. A zsűri (az Európai borlovagrend tagjai) részletes értékelés mellett adta át a borászok által felajánlott díjakat. A győztes pogácsa sütője Tóth Imréné Jolika, különdíjasok Feketsné Makra Zsuzsa, Botár Virág, Gyuróné Tóth Erzsébet és Kovács Attiláné. A borkostoló mellé nemcsak pogácsa, hanem zsíros kenyér, sajt és szőlő is került. A merészebbek a bortotó kitöltésével is próbálkoztak. Nyertese Fazekas Endre lett. Guba Pál ügyességi játékai főleg a fiatalok körében bizonyultak népszerűnek. A legügyesebb játékos címet Szabó Szkarlett nyerte el. A hangulatos népzenét a Memphis Zenekar koncertje váltotta. Tartalmas, szép délutánt töltöttünk együtt.

A pogácsasütők: Kalmár Istvánné, Gáspár Ferencné, Kis Sára, Kovács Kálmánné, Szabóné Boross Barbara, Farsang Anett, Révészné Tóth Zsuzsanna, Seres Istvánné, Patik Ferencné, Piller Györgyné, Kucsoráné Jahn Ilona, Miski Gábor, Kadnár Emil, Borsos Máté, Biczók Sándorné és Somogyi-Kovács Szilvia a díjazottakkal együtt egy-egy tál pogácsával segítették a rendezvényünk sikerét. Ismét felajánlották segítségüket a hangosításhoz Gregusék, a programok lebonyolításához Guba Pál, Bíró Ilona és diákjai, a rend biztosításához a Szőregi Polgárőrök Egyesülete. Előkészítő munkákhoz: Baksa Ottóné, Gáspár Ferencné, Kismárton Kata, Szabó Tamás, Szabóné Boross Barbara, Farsang Anett, Kismárton János, Nacsa Józsefné. Támogatóink voltak: Favorit Pékség, Bánffi Szóda Kft. és Novák Csaba.

A Szüreti mulatság szervezői: Kismárton Zsolt, Somogyi László, Farsang Tamás, Baricz Zsoltné és Kis Sára. Botár Virág

Káposztás pogácsareceptje. Hozzávalók: 50 dkg liszt, fél margarin, 1 pohár tejföl, 1 tojás, 2,5 dkg élesztő, 1 dl tej, só, 1 k.kanál cukor, 80 dkg káposzta. A káposztát sóval, borssal és pici cukorral zsíron megpirítjuk. Ezután a lisztet a margarinnal, sóval elmorzsoljuk és a többi anyaggal jól kidolgozzuk, majd kelesztjük. Gyúródeszka nagyságúra sodorjuk, megkenjük a pirított káposztával és feltekerjük. Kicsi kelesztés után kisodorjuk és kétszer hajtogatjuk. Pihentetés után 2,5 cm vastagságúra sodorjuk, majd szaggatjuk és kevés kelesztés után egy felvert tojással megkenjük, 15-20 percig előmelegített sütőben sütjük.


Az Összefogás Háza rendezvényeit támogatja:
Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata