Gróf Klebelsbergre emlékeztünk az Idősek napján

Megemlékezés és koszorúzás gróf Klebelsberg Kuno halálának 89. évfordulóján


Október 11-én az Összefogás Ház kiállítótermében a 20. század kiemelkedő politikusára, vallás-és közoktatásügyi miniszterére, Szeged város országgyűlési képviselőjére, városunk újrateremtőjére, telepünk legnagyobb segítőjére emlékeztünk. „Nem hal meg az, ki milliókra költi dús élte kincsét, ámbár napja múl:” (Arany János) Az óvodások kedves mondókái után Tóth István történész-muzeológus Klebelsberg legnagyobb ívű elképzeléseiről és azok megvalósításáról beszélt, nagyobb részletességgel a közvetlen környezetünkben épült iskolákról és óvodákról. Fábri Géza népzenész kobozzal kísért énekei színesítettek a telepi megemlékezők Kismárton Zsolt, Kispéter Julika, Bencsik Aranka, Szabó Raffael és Felföldi Dorka műsorát. A himnuszok éneklése után harangszó mellett az óvoda falán lévő emléktáblánál koszorúkat helyeztek el az emlékezők. Köszönet a szervezőknek, Gáspár Ferencnének és Baricz Zsoltnénak, a koszorúkért Kocsmárosné Magdikának, valamint a fent megnevezett szereplőknek.


Idősek köszöntése az Idősek napja alkalmára

Folytatódott a csodálatos délután. Kismárton Zsolt szavai után Vas Ildikó egy gyönyörű népdallal kedveskedett nyugdíjasainknak. Török Nikolett Aranyosi Ervin Öreg vagy fiatal? versének részletével bíztatta a hallgatóságát, hogy „Az ifjúság mércéje sosem az életkor….”, majd Kispéter Julika és Kis Márton anya-fia táncospár kalotaszegi népdalokra legényes és páros táncát láthattuk. A finom bográcsos szakácsa Kismárton János volt, amit egy Mozart-torta különleges ízei koronáztak meg, dr. Simon-Fiala Donát képviselő jóvoltából. Néhány nosztalgia zene felidézésével és meghitt hangulatú beszélgetéssel zárult a délután.